Teraz jest 23 lut 2018, 13:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 mar 2010, 14:00 
Forumowicz

Jako ze wakacje się zblizają szykam patenty na ciepłą wodę. Zamierzam zastosować prysznic off-road z tutejszego sklepiku jednak nie uśmiecha mi się polewanie zimną wodą. Podpowiecie coś?

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 29 mar 2010, 15:54 
Forumowicz

Gadu-Gadu: 6139340
Samochód: Jeep Cherokee
webasto :mrgreen:

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 30 mar 2010, 12:13 
Forumowicz

Gadu-Gadu: 0
Samochód: LR Discovery
Tomek12 napisał(a):
Jako ze wakacje się zblizają szykam patenty na ciepłą wodę. Zamierzam zastosować prysznic off-road z tutejszego sklepiku jednak nie uśmiecha mi się polewanie zimną wodą. Podpowiecie coś?

Prosty patent: kupujesz czarne, gumowe bukłaki (nie mogę Ci podać w jakim sklepie internetowym :mrgreen: ) i podczas jazdy umieszczasz albo na dachu albo (lepiej) na masce (można rozpiąć siatkę na zaczepach i pod nią). Słoneczko i/lub silnik to podgrzewa i masz ciepełko. Użycie też proste: worek na dach i róznica wysokości ma robić swoje.
Bardziej skomplikowane: dookoła rynien puszczasz rułkę gumową, czarną (dowolne fi, czym większe tym lepiej, byleś nie jeździł z pontonem na dachu), mocowanie jak kiblorurki np., jeden koniec podłączony do zbiornika z wodą (żeby uzupełnił po użyciu i ciśnienie wytworzył), drugi koniec ma mocowanie zakręcane dla prysznica.

To są oczywiście wersje bez pompy (która jest w zestawu).
Z pompą wlewasz ogrzaną wodę w jakikolwiek zbiornik (też w zestawu :mrgreen: ) podpinasz i już masz 20 s. radochy.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 31 mar 2010, 06:53 
Forumowicz

Słuszne pod warunkiem dostatecznej ciepłoty. D;aczego od razyu założyliście, że jadę w gorące kraje??Myślałem raczej o jakimś patencie na butle gazową itd. aby to bylo niezależne od pogody.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 31 mar 2010, 08:10 
Forumowicz

Tomek12 napisał(a):
Słuszne pod warunkiem dostatecznej ciepłoty. D;aczego od razyu założyliście, że jadę w gorące kraje??Myślałem raczej o jakimś patencie na butle gazową itd. aby to bylo niezależne od pogody.

Założyłem, że skoro chcesz się kąpać na dworze, to pogoda będzie w sam raz :mrgreen:
Ja tam na masce pojarki zawsze mam dostateczną ciepłotę :lol:

Nu jak tak: baterie słoneczne - max; gotowanie wrzątku i rozcieńczanie zimną - min.

W sumie to się trochę denerwujesz, więc nie wiem jak Ci odpowiedzieć, może któś inny, czyli foch :mrgreen:

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 31 mar 2010, 18:32 
Forumowicz

A skąd, wcale się nie denerwuję, moze jeszcze po warkocie zmęczony jesteś. Wiesz, ja to się mogę w zimnej kąpać ale żona i dzieciaki raczej w ciepłej wolą. Dlatego myslę o jakimś patencie z wykorzystaniem butli gazowej typ jakiś zwój z rurki miedzianej podgrzewany z palnika.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 02 kwi 2010, 07:40 
Forumowicz

a........ nie czytasz uśmieszków?
bajdełej: dawno, dawno temu, kiedy prowadziłem punkt z piwem nad jeziorem, wprowadziliśmy z kumplem przełomowe rozwiązanie schładzania piwa z kija: miedziana spirala włączona w obieg, wiadro plastikowe w kolorze czerwonym, trochę wody i mrożone udka kurczaków. dwa w jednym: kura się rozmraża i schładza pyfko. no i był to jedyny punkt na promenadzie z zimnym piwem 8-)
tak a propos patentów :mrgreen:

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 02 kwi 2010, 08:07 
Administrator

I dokłądnie takie coś może robić ! spirala z miedzi zakręcana na butlę gazową.

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1