Teraz jest 23 sty 2018, 16:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Pajero opony
PostNapisane: 03 paź 2010, 09:42 
Nowy

Gadu-Gadu: 0
Samochód: Pajero
Witam chciałbym sie dowiedziec jakie opony kupic na Zimę MT czy typowe zimowki posiasdam pajero I.jezdze mniej wiecej 50% teren i 50% asfalt.Co radzicie?W zimę i roztopy aby dojechac do asfaltu mam niezłe zaspy(czesto prawie do maski)z góry dziekuje.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 04 paź 2010, 08:47 
Nowy

Samochód: Patrol
Chyba najlepsze będą opony od bfgoodrich, nie wiem tylko jaki tam rozmiar używasz:

BFG

Polecam także Goodyeary Ultra Grip:

Goodyear

albo dobre nawet też są fuldy 4x4 Road:

Fuldy

Pozdrawiam.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 04 paź 2010, 18:13 
Nowy

Samochód: Pajero
dzieki kolego.ale mam jeszcze problem czy kupowac zimowki czy mt-eki??

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 26 paź 2010, 16:36 
Forumowicz

Jak jeżdzisz dużo po czarnym zdecydowanie polecam zimówki Nordic. To do tej pory chyba najlepsza opona zimowa.

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 29 cze 2011, 11:44 
Forumowicz

Samochód: Nissan Almera
Ja polecam BF Goodrich! Przy dobrych wiatrach do kupienia poniżej 420 zł/szt (np. w Netcar.pl). Idealne do lekkiego terenu i nie pożerają gigantycznych ilości paliwa na asfaltach!

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 16 sie 2011, 19:14 
Nowy

Samochód: pajero 04'3,5v6 5-d
Witam wszystkich...bardzo proszę o odpowiedź. Mam do kupienia w dobrej cenie opony DISCOVERER STT
COOPER LT 285-70-17 M+S...są używane ale niezłe. Mam długiego pajero i mieszkam w ekstremalnie zimowej okolicy...jak spadnie śnieg to nic nie jeździ, drogi śliskie i rzadko sypane. Na drogach moje goodyear'y sprawdzały się jedynie w pierwszym sezonie- jako nowe potem musiałem jeździć naprawdę czujnie. A w śniegu, którego mam z kolei, po maskę na swojej drodze dojazdowej na spuszczonym powietrzu idę jakoś, ale często np w najgorszym okresie jak się nie dam rady wbić i przebić to dzwonić po traktor muszę...jest to uciążliwe dlatego myślałem o zakupie w/w oponek. Czy ten bieżnik sprawdzi się w moich warunkach? Czy na drodze jak dojadę do miasta będzie się jakoś jeździło na nich...czy wejdą na felgi 17 standartowe bez liftu?

Jakie oponki polecacie typowo na śnieg, gołoledź i czarne zimą? Takie żebym nie musiał go dźwigać. Dzięki za odpowiedzi

p.s. dodam, że opony mają średnicę 80 cm

Offline Zobacz profil  

PostNapisane: 29 lis 2013, 23:17 
Forumowicz

Samochód: Nissan Almera
To jakie zimówki założysz na czarny asfalt nie ma aż takiego znaczenia. Grunt żeby był bieżnik M+S i można jechać :) Gorzej na śnieg albo grube błoto pośniegowe - wtedy dobre zimówki to już konieczność!

Offline Zobacz profil  

Strefa czasowa: UTC + 1